Pizza Roma

Posts Categorized / Објави

Жива свирка – Гадафи Бенд

- Comments Off on Жива свирка – Гадафи Бенд -

Оваа Сабота Гадафи Бенд со жива музика ќе ја подгреваат атмосферата…
Земете го вашето друштво и уживајте во прекрасната храна и мезиња, наздравете и наполнете се со позитивна енергија.
Бидејќи добрата забава и вкусната храна ја прават само НАЈДОБРИТЕ.. Пица-Ресторан РОМА
Повелете!!!

Празникот на жената – 8ми Март

- Comments Off on Празникот на жената – 8ми Март -

Празникот на жената 8ми Март (среда) поминете го на отмен начин, со жива музика преку целиот ден, убави мезиња во прекрасен амбиент.. Повелете резервирајте 070 536 891.

Св. Трифун и Валентајн

- Comments Off on Св. Трифун и Валентајн -

Ден на винарите или Денот на вљубените?
Тешко е да се одлучи, но лесно е да се каже: 14 февруари е денот на среќата, убавината и емоцијата материјализирани преку цвеќе, вино и искажувањето на љубов.
Затоа ние ќе се погрижиме овој датум да не се заборави и да се прослави радосно и среќно!!
И, што да славиме? Имаме совет за вас…
Прегрнете ја саканата личност…Отворете шише добро вино…И, уживајте во животот!
Љубителите на виното, добрата песна, прекрасни мезиња и подароци, благодарение на Пица Ресторан РОМА ќе може да уживате во богата програма која специјално за денот на виното и љубовта ја подготви нашиот бенд..
Повелете и уживајте
Во виното е вистината, а во Љубовта идинината!!!

Дочек на Нова Година

- Comments Off on Дочек на Нова Година -

Пица-Ресторан Рома е идеално место каде Новогодишната Ноќ ќе ја поминете весело и разиграно со вашето друштво..
Резервирај те бидејќи добрата забава и вкусната храна ја прават само НАЈДОБРИТЕ!!!

И оваа година Пица-Ресторан Рома се погрижи за најдобрата понуда во градот Крушево:

Ладно предјадење
(сезонска салата)
(закуска од сувомеснати производи, италијанска салата….)
Топло предјадење
(панирани специјалитети)
Вечера
-Свинско филе во сос
-Пилешко филе во сос
(прилози-ориз, вариво, рестован компир)
Апетисани
Десерт
Пијалок неограничено
(21.00—03.00)